dom
    Łopusze/oferta   

Drodzy Państwo!
Nasz dom położony jest na południowym stoku góry Łopusze. Gospodarstwo znajduje się blisko centrum Żegociny, wydzielone jednak pasmami lasów i brzezinek, zapewnia ciszę i poczucie intymności. Budynek posiada trzy kondygnacje mieszkalne z niezależnymi wejściami do budynku (z trzech różnych stron). Dwie komfortowo urządzone kondygnacje czekają na Państwa. Możecie wynająć całe mieszkanie bądź pojedyncze miejsce. W naszej Galerii zdjęć  można zobaczyć wszystkie pomieszczenia.

pokój, ogród, dom.

PIĘTRO (ok 120 m kw.) 7 miejsc - 2 pokoje
● sypialnia - 4 miejsca (podwójne łoże
   małżeńskie i piętrowe duże łóżka oraz duży
   widokowy kryty taras ze stolikiem i krzesłami)
● sypialnia - 3 miejsca pojedyncze
● łazienka z oknem (kabina natryskowa,
   umywalka, bidet, WC)
● duża kuchnia z aneksem jadalnym (lodówka,
   kuchenka, naczynia, czajnik)
● „Krasnalowa Sala” (bilard, galeria,
   biblioteczka, Wieża CD, zabawki, gry, stół z
   krzesłami);
● przy sali bilardowej duży częściowo kryty
   taras widokowy ze stołem i kanapą! (stąd
   można podziwiać zachody słońca i
   gwiaździsty  nieboskłon)
● przedpokój (wieszaki i komoda na obuwie)

PARTER (ok 60 m kw.)  6 miejsc - 2 pokoje
● sypialnia - 4 miejsca (dwa pojedyncze łóżka
   obok siebie i piętrowe duże łózka, narożnik
   stołowy)
● kuchnia (mała, ale wyposażona: lodówka,
   kuchenka, czajnik, naczynia)
● łazienka (mała wanna z natryskiem i kurtyną,
   umywalka, WC)
● przedpokój z garderobą
● mały pokoik z dużym oknem (2 miejsca
  dziecięce na zestawie piętrowym) – nie stanowi
   samodzielnej sypialni, funkcjonuje jako wersja
  dodatkowa dodawana tylko do tego mieszkania
   dla jednej rodziny - miejsca w niższej cenie

piaskownica

plac zabawWioska Leśnych Ludzi
Plac zabaw z drewna (2 rodzaje huśtawek, huśtawka dla malutkich dzieci, zjeżdżalnia, małpi most z wieżami, szałas, traktor, wóz drabiniasty, szałas- „drabinka”, ławki). Usytuowany na polanie obok lasu brzozowego daje trochę słońca i trochę cienia. Nawet w upalny dzień panuje tu wspaniały klimat. Do Wioski Leśnych Ludzi prowadzą niecodzienne kamienne schodki z podwórka domu a potem ziemne schodki. Kamienne schodki to niecodzienna rzecz, gdyż budował je na specjalnym zbrojeniu kamieniarz staruszek, dopasowując kamień do kamienia poprzez ostrożne ostukiwanie brzegów naturalnego piaskowca. Jest tu także tajemnicza "Wyspa Skarbów". W rzeczywistości jest to góra usypana przed wieloma laty z kamieni zebranych z pól, porośnięta drzewami i krzewami. Można ją przemierzyć ścieżynką i przejść z Wioski na dziką łąkę. Starsze dzieci uwielbiają to dzikie miejsce.

Piaskownica pod lipą
Na obrzeżach ogrodu znajduje się duża piaskownica , świetne miejsce dla maluchów. Jest tu równa przestrzeń do biegania i cień lipy opodal, gdzie rodzic lub opiekun może rozłożyć koc lub usiąść na ławce z dobrą lekturą. Obok piaskownicy stoi drewniany konik na sprężynie – super huśtawka. Tutaj również zaczyna się Dziki Trakt. Pierwszy jego etap to równa i prosta polna szeroka droga spacerowa. Świetna do bezpiecznej jazdy rowerkiem a zimą na biegówki lub przejażdżkę saneczkami z tatą
.

Palenisko i  oczko wodne
Platforma jest świetnym miejscem na kameralne ognisko! Wydzielona kamiennymi murami trawiasta przestrzeń ukryta w sercu ogrodu. W letnie wieczory można obserwować nietoperze lecące nad tym miejscem na starą lipę, gdzie zapewne polują. Poniżej ogrodu znajduje się oczko wodne. Królują tu dzikie karasie. Spotkamy tu też cudowne czerwone i błękitne ważki. Oczko jest bardzo naturalne, dlatego rośnie tu tatarak i kaczeńce. Otoczone wysokimi głazami piaskowca i palisadą od góry.

na szlaku Dziki Trakt
W obrębie gospodarstwa znajdują się dzikie łąki, młodniki brzozowe i szlak spacerowy – 1 km pętla. Znakomita trasa spacerowo- widokowa, ale też swoisty szlak edukacyjny! Biegnie przez tereny będące ulubionym miejscem saren i bażantów. W czerwcu nad łąkami unoszą się chmurki świetlików (robaczków świętojańskich). Trakt rozpoczyna swój bieg od wspomnianej już piaskownicy. Początkowo szeroka równa droga biegnie w poprzek stoku. Z lewej strony rozpościera się dzika łąka latem pełna ziół lebiody, krwawnika, dziurawca i dzikiego tymianku. Z prawej prawdziwa wiejska miedza (dziki uskok terenu na kolejną łąkę), porośnięta krzewami tarniny, dzikiej róży, jeżyn, kępami jaworów i nawet dzikich prawdziwych śliw węgierek! To bardzo rozświergotane miejsce, bo ptaki mają tu mnóstwo pożywienia i dobre schronienie. Pod koniec drogi jest cenna studnia "Anny" i tutaj można zobaczyć porosty, coraz rzadsze, gdyż występują w idealnie czystym środowisku! Podobnie spore polanki skrzypu polnego, który tu rośnie. Szlak skręca w lewo i pnie się już w górę przez zupełnie dzikie przestrzenie! Po prawej zbocze lasu. Dalej strome krótkie podejście, że sprawia wrażenie drogi do nieboskłonu! Goście lubią się tam fotografować na tle błękitu! Na tym etapie otwiera się pejzaż na górę Kamionna, dolinę Potoku Saneckiego i osiedla Żegociny ( zwane Nagórze, Kępówka, Przysłop). Ponad szlakiem siedlisko Górczyna i duży kompleks leśny.
Wkraczamy między młodniki brzozowe a dalej w stary gaj (występuje tu chroniona czarna brzoza!) aż wychodzimy na Wioskę Leśnych Ludzi.
                                                                        

Cennik
                         
Koszt doby 1-2 noclegi 40zł /1os
Koszt doby 3<  noclegi 35zł /1os
Dzieci do 1 roku bez świadczeń 10zł
Dzieci od 1-3 lat 50% zniżki
Dostawka (łóżko bez pościeli) 15zł /1os
Dostawka (łóżko z pościelą) 20zł /1os
Zwierzęta (pies lub kot) 5zł /doba
(tylko po wcześniejszym uzgodnieniu!)

HONORUJEMY Kartę Dużej Rodziny! upust 20%

Wynajem bilarda gratis !!!
Nauka gry w "Ósemkę" (1 godz.) gratis !!!

Pobyt zaczyna się o godzinie 14:00
Pobyt kończy się o godzinie   11:00


Dodatkowe godziny poza dobą pobytową 4zł/osoba/rozpoczęta godzina (po wczeniejszym uzgodnieniu!)

Pliki do pobrania: Regulamin pobytu (.doc)

2008 © Mowtoigraphics.raphics.

 
 
 
 
 

 

Strona Główna