dom
    Łopusze/rekomendacje  
Agroturystyka  i  obecność  gości na  Łopuszu, to część  naszego życia, również rodzinnego.  Motto,  które przyjęliśmy,  to słowa  Winstona Churchilla :

                                 Utrzymujemy się z tego co otrzymujemy,
                                   ale żyjemy tym co dajemy. ”
Łopusze to oferta wypoczynku, ale również miejsce, gdzie w rodzinnej atmosferze spotykają się ludzie. Zawiązało się tutaj wiele prawdziwych przyjaźni, które trwają nadal. Bardzo nam zależy na tym, by nasi goście czuli się tutaj dobrze.
Od początku staramy się szczerze, ale i świadomie tworzyć dobre warunki wypoczynku. Stąd liczne kursy i szkolenia na temat produktu turystycznego, zdrowego żywienia, wykorzystania ziół oraz udział w mobilizujących konkursach :) W roku 2000 Łopusze wygrało VII edycję konkursu agroturystycznego „Zielone Lato 2000” w Małopolsce i zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podobnie w 2007 roku przyznano nam wyróżnienie w małopolskiej edycji.


Zgromadzonymi przez lata doświadczeniami i wiedzą, staramy się dzielić z osobami zainteresowanymi agroturystyką. Efektem są publikacje naukowe jak „Wioska Leśnych Ludzi - zabawa z fantazją dla rodzin z dziećmi przedszkolnymi” (Konferencja na Międzynarodowych Targach Poznańskich Polagra Farm 2001 r.) czy „Specyfika i rola agroturystyki w rozwoju regionalnym” (Konferencja „Agroturystyka Szansą Rozwoju Gmin Małopolski” - Kopalnia Soli Bochnia 2000 r.). W maju 2007 roku zorganizowaliśmy dzień studyjny dla dziennikarzy z Białego Domu w Waszyngtonie. Byli zdumieni bogactwem dziedzictwa i kultury małopolskiej wsi.

   Centrum Edukacji Kadr Turystycznych    Krajowe Centrum Doradztwa Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich     Konkurs Agroturystyczny "Zielone Lato 2000"  
Świadectwo Kategoryzacji przez PFTW  Ośrodek Doradztwa Rolniczego  Konkurs Agroturystyczny "Zielone Lato 2007"  Krajowy Związek Rolników  
Tradycyjne Żywienie w Turystyce Wiejskiej  Konkurs Agroturystyczny "Zielone Lato 2000"  Urząd Gminy Laskowa  Małopolska Organizacja Turystyczna   

Wspaniałym świadectwem życia Łopusza są Kroniki, pełne spontanicznych wpisów gości, życzliwych słów, wierszy, opowiastek i najcudowniejszych dziecięcych rysunków! Uwielbiamy przeglądać ich karty. Uświadamiamy sobie wówczas jak ważną częścią naszego życia rodzinnego jest Państwa obecność tutaj. Z radością witamy znajome twarze w naszym domu po raz kolejny. Cieszymy się tym, że udało nam się stworzyć „Łopusze”- miejsce na ziemi dla nas szczególne oraz tym, że możemy się dzielić jego pięknem z innymi ludźmi. Zapraszamy!
          
2008 © Mowtoigraphics.

 
 
 
 

 

Strona Główna